Organizacja
Organami przedszkola są:
- Dyrektor przedszkola.
- Rada Pedagogiczna.
- Rada Rodziców.
Podstawową jednostką organizacyjną przedszkola jest oddział obejmujący dzieci w zbliżonym wieku. Zasady doboru dzieci mogą być rozszerzone m.in. o zasady wprowadzonego projektu edukacyjnego, koncepcji pedagogicznej oraz zainteresowań, potrzeb i uzdolnień dzieci.
Liczba dzieci w oddziale wynosi nie więcej niż 25.
Liczba oddziałów wynosi obecnie – 6.
Przedszkole funkcjonuje cały rok szkolny, tj. od 1 września do 31 sierpnia, z wyjątkiem przerwy wakacyjnej, ustalonej przez organ prowadzący na wniosek dyrektora przedszkola. Szczegółową organizację pracy przedszkola w danym roku szkolnym określa Arkusz Organizacji Przedszkola.
Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 do 18.00.
Bezpłatne nauczanie, wychowanie i opieka odbywa się w godz. 8.00 – 13.00.
Przyprowadzanie dzieci do przedszkola odbywa się do godz. 9.00.
Odbieranie dzieci odbywa się od godz. 14.30 do 18.00. Dzieci w uzasadnionych okolicznościach mogą zostać odebrane przez rodziców lub osoby przez nich upoważnione o każdej porze. Rodzice mogą decydować o upoważnieniu i powierzeniu opieki nad dzieckiem w momencie odbioru z przedszkola. Odbiór dziecka z przedszkola jest czynnością prawną. Tak, więc upoważnienie rodziców jest szczególnym pełnomocnictwem, które zobowiązuje pracowników przedszkola do przekazania dziecka osobie legitymującej się takim pełnomocnictwem.
Może to być:
Osoba, która ukończyła 18 lat, posiada pisemne upoważnienie rodziców do odbioru dziecka z przedszkola.
Organizację pracy przedszkola określa ramowy rozkład dnia ustalony przez dyrektora na wniosek rady pedagogicznej, z uwzględnieniem zasad ochrony zdrowia i higieny oraz oczekiwań rodziców (prawnych opiekunów).
Ramowy rozkład dnia zawiera ustalenia o charakterze organizacyjnym, tj.: godziny pracy przedszkola ze wskazaniem godzin pracy poszczególnych oddziałów, godziny posiłków, harmonogramu zajęć dodatkowych.
Na podstawie ramowego rozkładu dnia nauczyciele, którym powierzono opiekę nad oddziałem ustalają dla tego oddziału szczegółowy rozkład dnia, z uwzględnieniem potrzeb, zainteresowań oraz proporcji czasowych ujętych w podstawie programowej wychowania przedszkolnego i zapisują go w dzienniku zajęć danej grupy.
Czas pobytu dziecka w przedszkolu określają rodzice (prawni opiekunowie) w INFORMACJI DOTYCZĄCEJ ZASAD KORZYSTANIA Z USŁUG ŚWIADCZONYCH PRZEZ PRZEDSZKOLE MIEJSKIE NR 125 W ŁODZI PRZY UL. MAŁACHOWSKIEGO 14/20 podpisanej przez rodziców i dostarczonej do Dyrektora przedszkola. Zmiana godzin pobytu dzieci może być zmieniona na pisemny wniosek rodziców/prawnych opiekunów.
Naszym przedszkolem opiekuje się Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Nr 3 w Łodzi, ul. Dowborczyków 5 strona internetowa www.ppp3lodz.com, telefon 42 676-73-05, dodatkowy numer 793 817 999, e-mail kontakt@ppp3.elodz.edu.pl
Pracownicy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Nr 3 w Łodzi, ul. Dowborczyków 5 zapraszają rodziców i nauczycieli na konsultacje.
Wszystkie wersje tej strony:
W celu uzyskania dostępu do wersji archiwalnej strony skontaktuj się z redaktorem.
- 08-10-2021 - Edycja treści
- 02-11-2016 - Edycja treści
- 18-05-2015 - Uwzględnienie wytycznych WCAG 2.0
- 21-02-2011 - Edycja treści
- 25-01-2011 - Edycja treści
- 20-01-2011 - Edycja treści
- 31-10-2010 - Utworzenie treści
Statystyka odsłon tej strony:
Łączna liczba odsłon wszystkich wersji tej strony: 808